Mumio a usuwanie glifosatu

Mumio a usuwanie glifosatu. Nieodłącznym elementem każdego dnia jest spożywanie różnego rodzaju posiłków. Na śniadanie płatki owsiane, na obiad schabowy z buraczkami a na kolację tak odświętnie pizza. Spożywając te posiłki nie zastanawiamy się nad ich składem, wartościami odżywczymi oraz nad tym – czy mogę one być dla nas szkodliwe. Po prostu nam smakują, więc je spożywamy. W świecie mody na bycie fit bardzo często stosowane są diety oparte na zbożach. Polecają je dietetycy, którzy jednak nie podają informacji o tym, jak bardzo zboża mogą być niebezpieczne dla naszego organizmu. Dlaczego? Dzieje się tak ze względu na bardzo dużą zawartość glifosatu, który wykorzystywany jest na etapie “produkcji” wszelkiego rodzaju zbóż. Czym jest glifosat i jaki ma wpływ na ludzki organizm?

Glifosat – czym jest i jakie jest jego pochodzenie.

Glifosat jest organicznym związkiem chemicznym z grupy fosonianów. Jego stosowanie powoduje hamowanie działania enzymu syntazy EPSPS ( jest to bardzo ważny enzym, który jest kluczowym enzymem na szlaku metabolicznym kwasu szikimowego, związanego z biosyntezą aromatycznych aminokwasów (fenyloalaniny, tyrozyny i tryptofanu). Jest to definicja ogólna, która wielu osobom zupełnie nic nie mówi. Jednymi słowy jest to  trująca substancja, która została wprowadzona na rynek w 1976 roku pod nazwą handlową Roundup. Po dziś dzień stosowana jest w trakcie upraw roślin zbożowych, ale i również jako główny środek zwalczający chwasty. Co ma więc to wspólnego z uprawą zbóż? Otóż glifosat stosuje się również w celu osuszania i przyspieszania dojrzewania zbóż i owoców. Świadczą o tym głosy rolników, którzy przyznają, że skupy owoców i warzyw pośrednio od nich tego wymagają. Owoce i warzywa muszą charakteryzować się określonym poziomem wilgotności. Aby to osiągnąć stosuje się właśnie glifosat. Glifosat znajduje się wszędzie. Ze względu na niskie koszty oraz skuteczność stosuje się go do niszczenia chwastów w trudno dostępnych miejscach takich jak ugory czy też tory kolejowe.

Wiadomym jest również to, że glifostat przedostaje się do gleby oraz wód gruntowych. W związku z tym jesteśmy znacznie narażeni na jego działanie. Badania, które były przeprowadzone na ludziach wykazały bardzo duże ilości glifosatu zawartego w moczu. Wykazano również jego obecność w ujęciach wody pitnej. Polska jest jednym z głównych Państw, które mają największy odsetek stosowania tego preparatu. Stosowanie go stwarza wielkie niebezpieczeństwo dla człowieka zwłaszcza, że środek ten jest wszechobecny w każdym produkcie. Jakie niesie zagrożenia?

Glifosat – zagrożenia dla organizmu ludzkiego

Początkowo, w momencie kiedy “wymyślono” glifosat wszelkie prowadzone badania wykazywały, że negatywny wpływ na ludzki organizm jest znikomy. Wraz ze wzrostem ludzkiej świadomości oraz poszerzaniu badań spojrzenie na ten temat ulega zmianie. Wykazuje się wiele negatywnych skutków farmakologicznych, które dotyczą człowieka. Jakie niesie to za sobą zagrożenia?

Negatywny wpływ glifosatu na ludzki organizm:

  • jest rakotwórczy – to stwierdzenie jest stwierdzeniem dalece odważnym. W tej kwestii głosy światowych i europejskich instytucji są podzielone. Wiadomo jednak jest ze stuprocentową pewnością, że stosowanie glifostatu przyczynia się do ryzyka wystąpienia chłoniaka nieziarniczego. Zresztą w tej kwestii odbyła się również rozprawa sądowa, która toczyła się pomiędzy 46 letnim użytkownikiem środka Roundap a firmą Monsato (producent). Rolnik oskarżył firmę o to, że przez częsty kontakt ze środkiem zachorował na nowotwór w postaci chłoniaka. Rolnik wygrał z firmą bardzo wysokie odszkodowanie.
  • powoduje niedobory witaminy D – wykazuje się, że środek jest przyczyną powstawania niedoborów witaminy D. Dzieje się tak, ponieważ glifosat wpływając na enzymy wątroby katalizujące ją.
  • zaburza funkcjonowanie bakterii szikimowych – bakterie te znajdujące się w jelitach i odpowiadają za trawiennie oraz przyswajanie związków, które są niezbędna dla organizmu. Jeżeli tych bakterii nie jest wystarczająca ilość, człowiek narażony jest na wytwarzanie takich związków jak amoniak czy też siarkowodór. Związki te są toksyczne dla jelita grubego oraz znacząco przeciążają wątrobę.
  • zaburzenia nastroju – szlak szikimowy, który jest zaburzony za pośrednictwem glifosatu ma również znaczący wpływ na serotoninę i melatoninę. Znaczącym problemem jest zaburzenie funkcjonowania szlaku w procesie “transportu” serotoniny. Naukowcy wykazali, że w związku z tym pojawiają się problemy z emocjami, koncentracją czy też snem. Również u osoby z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi oraz u osób autystycznych wykazano, że istnieje problem w transporcie serotoniny.
  • zaburzenia gruczołów – wykazuje się, że produkt wpływa szkodliwie na gruczoły oraz na kwestie płodności.
  • niedobór cynku – glifosat swoimi właściwościami doprowadza do wiązania się cynku oraz żelaza. Powstaje w ten sposób zjawisko niedoboru cynku, który ma związek w występowaniem autyzmu oraz ADHD.

Mumio w usuwanie glifosatu

Wszystkie osoby chętne zastanawiają się jak ograniczyć spożycie produktów, które zawierają glifosat. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu ich unikanie. Okazuje się to jednak nie takie łatwe jak można by przypuszczać, ponieważ znajduje się on większości produktów spożywczych. Jak więc zając się “usuwaniem” glifosatu z organizmu? Jednym z rozwiązań jest stosowanie Mumio. Jaki ma on udział w tym procesie?

O mumio więcej przeczytasz tutaj https://mumie-fenix.eu/mumio-pochodzenie-wlasciwosci-wplyw-na-organizm/

Po pierwsze zawiera on bowiem kwasy humusowe, które skutecznie odtruwają Twój organizm, działając jak najlepszy detoks.  To właśnie te kwasy mają działanie chelatujące, czyli posiadają zdolność chemicznego wiązania się z innymi składnikami, a nawet z cząsteczkami toksyn. Kwasy humusowe mają więc zdolność wiązania również glifosatu, który następnie wydalany jest z organizmu przez jelita lub z moczem.

Po drugie mumio w swoim składzie zawiera glicynę. Glicyna jest naturalnym aminokwasem białkowym, który bierze udział w detoksykacji organizmu. Serwując sobie każdego dnia sporą dawkę produktów zbożowych, narażasz się tym samym na ogromną ilość trującego glifosatu. Twój organizm zużywa więc zapasy glicyny, aby oczyścić się z nadmiaru trucizny. To z kolei skutkuje poważnymi brakami tego aminokwasu. Zaś jego niedobór prowadzi do tego, że Twoje ciało zatruwane jest glifosatem. Dlatego potrzebujesz dodatkowego źródła glicyny. Tu z pomocą przychodzi Ci mumio, które jest źródłem tego cennego aminokwasu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Wybierz walutę